K O S T A R I K A - Velký okruh
 
 „Švýcarsko Latinské Ameriky a přírodní ráj s pralesy, sopkami, sněhobílými plážemi, exotickou zvířenou a záplavou pestrobarevné tropické květeny“   
 
/ 12 dnů /
 
Termín :               3. 2. – 14. 2. 2019                      
Číslo zájezdu :    KOS 0302
Celková cena :   při min.10 os. : 98.000,- Kč
      
Program zájezdu :
 
1.den : Praha – přelet do Kostariky
Odlet dopoledne z Prahy s přestupem v Evropě,  přílet do Kostariky ve večerních hodinách, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
2. den : San José – národní park Poás
Po snídani celodenní výlet do nár.parku Poás, pojmenovaného podle aktivní sopky, vysoké 2.708 m  s proslulými kráterovými jezery na vrcholu. Velkou atrakcí je hluboký , bublající a kouřící kráter.Pravidelně dochází k erupcím, mezi nimi jsou přestávky,které trvají minuty,ale i týdny. V zakrslém mlžném lese poblíž kráteru budeme moci obdivovat bromélie, lišejníky a mechy, je tu množství ptáků, zejména kolibříků. Jedna ze stezek vede tímto pralesem k dalšímu činnému kráteru, v němž je nádherné jezero. V případě aktuálních výronů nebezpečných plynů a horké páry z fumarolů může být přístup do nár.parku omezen nebo i zcela uzavřen. Budeme pokračovat ke kouzelným zahradám rezervace Jardines Cataratas  La Paz, položené ve výšce 1600 m n.m.,   s mlžným a deštným pralesem, vodopády, tisíci exotických motýlů a kolibříků. V průběhu výletu bude podáván oběd. Návrat do San José na nocleh do stejného hotelu.
3. a4. den : nár.park Tortuguero.
Brzy ráno odjezd do oblasti nár.parku Tortuguero, kde strávíme 2 dny / severní pobřeží  u Karibského moře / . Cestou zastávka na snídani v místní restauraci,obklopené nádhernou zahradou s množstvím motýlů a  tropických rostlin a květin. Po příjezdu do přístavu  přejedeme lodí po kanálech řeky La Suerte do parku, ubytujeme se v typické lodgi, bude zde podáván oběd  a odpoledne  si prohlédneme soukromou hotelovou zahradu, rezervaci žab, pláž a projdeme se po stezkách botanické zahrady. Po návratu do lodge večeře.  Tento pobřežní park je nejdůležitějším místem v Karibiku, kde se rozmnožují želvy karety obrovské. Z 28 druhů mořských želv na světě 6 hnízdí v Kostarice  a z toho 4 druhy  právě v parku Tortuguero. Druhý den absolvujeme plavbu po spleti říčních kanálů národního parku . Vedle pozorování bohaté vegetace  deštného tropického pralesa / více než 400 druhů stromů a 2200 druhů jiných rostlin / budeme mít příležitost sledovat divokou zvěř a ptactvo – např. jsou zde vidět různé  druhy opic, lenochodi, jaguáři a mnoho dalších savců. V oblasti se nachází přes 400 druhů ptáků – tukani, papoušci, volavky, 60 druhů obojživelníků - kajmani a krokodýli, leguáni,bazilišci,aj. Po návratu do lodge bude podáván oběd, odpoledne volno nebo pro zájemce návštěva  vesnice Tortuguero. Večeře v lodgi.
5.den : sopka Arenal
Po snídani plavba zpět do přístavu a  přejezd směrem na severozápad do obce La Fortuna de San Carlos na úpatí sopky Arenal,  která je jedním ze symbolů Kostariky, je proslulá častými erupcemi a často je pokládána za nejaktivnější sopku světa. V průběhu přejezdu bude podáván oběd. Příjezd do hotelu a ubytování.
6.den : sopka Arenal a horká vřídla Tabacón
Po snídani návštěva národního parku s pozoruhodnou sopkou Arenal, která má tvar téměř dokonalého kužele. Stupeň její aktivity se mění týden po týdnu, někdy z ní vytéká láva a vzduchem létají žhavé kameny. Proto není povolen výstup až na sopku. Den plný adrenalinu zahájíme výjezdem lanovkou ve formě gondol  na vrchol parku, kde  se nám bude tajit dech při pohledu do korun  tropického pralesa. Poté nás čeká adrenalinový sjezd  Sky Trek / dlouhý cca. 3 km / po soustavě zavěšených lan, vedoucími nad korunami stromů  pralesa , s úžasnými pohledy na okolní prales, vulkán Arenal a jezero. Den zakončíme v podvečer zaslouženým odpočinkem při koupání v horkých vřídlech Tabacón s léčivou vodou o teplotách od 25 do 50 °C. V termálním komplexu bude podávána večeře. Návrat na nocleh do stejného hotelu.
7. den : odjezd do letoviska Tamarindo-Playa Conchal
Po snídani přejezd z vnitrozemí na severní pobřeží Pacifiku do letoviska Tamarindo – Playa Conchal  . Ubytování v luxusním hotelu Westin Golf Resort &Spa Playa Conchal 5*  s programem  All Inclusive. U hotelu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží v Kostarice se sněhobílým pískem, dlouhá 4 km a nazývaná Playa Conchal  / Mušličková pláž /, která  vděčí za svůj název  záplavě rozdrcených mušlí, jenž se zde vyskytují.
8.- 9.den : pobyt v hotelu Westin Golf Resort & Spa Playa Conchal 5* letovisku Tamarindo
Pobyt v tomto luxusním hotelu s programem All Inclusive.
10. den : Sarchí – San José
Snídaně, odjezd do hl.města San José , cestou prohlídka farmy na pěstování a zpracování kávy, spojená s ochutnávkou kávy a obědem.  Krátká zastávka  v městečku Sarchí, které proslulo výrobou typických dřevěných vyřezávaných, malovaných  předmětů a suvenýrů. Večer příjezd do San José , ubytování v hotelu, nocleh.
11. den : prohlídka města  San José,  odlet  z Kostariky do Evropy s přestupem
Po snídani odborný program dle profesí účastníků. Odpoledne :  prohlídka hl.města San José a jeho hlavních atraktivit : centrum města, vládní budovy, Národní divadlo, Národní muzeum, Muzeum zlata- vstup  , univerzita, rezidenční čtvrť,aj. V podvečer transfer na letiště k odletu do Evropy.
12. den : návrat do ČR
 
 
Hotel The Westin Golf Resort & Spa Playa Conchal 4,5- 5*/ Kostarika – Playa Conchal /- pokoj Deluxe Junior Suite   / 3 noci s All Inclusive  /
Tento hotel s programem All Inclusive prošel nedávno kompletní renovací a představuje  kombinaci nádherných pláží obklopených lesy s exkluzivním hotelovým servisem. Patří k jedněm z nejhezčích a co se týče služeb – nejluxusnějším hotelům v Kostarice. 
Tento hotel se nachází v severní Kostarice u pobřeží Tichého oceánu v provincii Guanacaste , 60 km na jih od mezinárodního letiště v Liberii .
Pláž Playa Conchal , u které se hotel nachází,  je 4 km dlouhá a za svůj název /„ Pláž mušlí „ /  vděčí milionům rozdrcených  mušlí, jež obsahuje její nádherný jemný bílý písek.  Pláž obdržela ekologickou cenu , tzv. „ Modrou vlajku „ , za svou neobyčejnou čistotu.
Kromě stravy / snídaně, obědy, večeře formou bufetu  / a nápojů formou All Inclusive tento program zahrnuje : používání Fitness Centra, dětského klubu Westin Kids Club, vodních  a pozemních nemotorizovaných druhů sportu, denní program nejrůznějších animačních aktivit a  noční show.
 
Popis hotelového komplexu :
Rozsáhlý hotelový komplex má 406 luxusních prostorných pokojů a  122 suit, které se nacházejí v exkluzivní části Royal Beach Club.
Hotel má celkem 8 restaurací a 6 barů .
Hostům jsou dále  k dispozici 2 rozsáhlé bazény , spektakulární golfové hřiště s 18 jamkami, navržené mnohonásobným šampionem Robertem Trent Jamesem,  a úžasné lázeňské centrum Ahuia Spa,jež nabízí řadu procedur pro revitalizaci těla i mysli (procedury za popl. ).
Další služby nabízené hotelem : zdarma přístup k vysokorychlostnímu internetu  v Lobby a Clubu Longe , zdravotní středisko, obchodní centrum,  služba concierge, služby prádelny, dětský klub Westin Kids Club, herna, tělocvična, 4 tenisové kurty, plážový volejbal, přímý přístup na pláž, kajaky, pronájem kol , speciální animační program pro děti a dospělé.
 
Vybavení pokojů :
Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací s individuálním ovládáním a stropním ventilátorem, kabelovou televizí, telefonem, připojením pro iPod,  denně doplňovaným minibarem, žehličkou s žehlícím prknem, vysoušečem vlasů, sejfem, přístupem k internetu za poplatek.
Prostorný pokoj má ložnicovou část a obývací koutek se sofá a terasu nebo balkón.
 
Cena obsahuje :
 * Leteckou přepravu z Prahy s přestupem v některém z evropských měst do Kostariky a zpět  
* mezinár. let. a bezp.taxy
* přepravu po trase klimatizovaným autobusem nebo minibusem
*  transfery letiště-hotel-letiště
* 11 x ubytování v hotelích kategorie 4*-5* a v nár.parku v lodge / 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím /
* 11 x snídani
* 3 x oběd / dle programu může být formou balíčku /
* 1 x  večeři,
* 2 x plnou penzi
* 3 x All Inclusive
* veškeré jmenované výlety  a vstupy do muzeí a nár.parků
* služby místních průvodců
* služby průvodce PAN´EUROP po celé trase /   s výkladem v češtině /
* zákonné pojištění CK proti úpadku   
 
Příplatky :
- pojištění léčebných výloh v zahraničí a storno : ( 12 dnů x 57,- ) = 684 +  930 ,- Kč ( poj.storna do 100.000 Kč)
- doporučované spropitné pro místní průvodce a řidiče v zahraničí  : cca. 2+2,- USD /den  / splatné na místě /
- odlet.taxa  z Kostariky :  cca. 30,- USD / splatná na místě /
 
Fakultativní příplatky :
Ubytování v l-lůžkovém pokoji po celé trase : 15.500,- Kč
 
Min.počet účastníků : 10
 
Poznámky :
1/ Program může být v detailech modifikován, upraveno jeho pořadí dle aktuální situace nebo klimatických podmínek a zvážení průvodce zájezdu nebo našeho zahraničního partnera, avšak při plném zachování jeho rozsahu.
2/ Vzhledem k dlouhému časovému předstihu, ve kterém se trasy připravují, kdy mnohdy letecké společnosti nemají stanoveny definitivní letové řády / jsou určovány vždy jen na 6 měsíců dopředu / , může dojít k posunu termínu odjezdu zájezdu v rozsahu + / - 4 dnů.