K A R I B I K - F L O R I D A - Plavba jednou z největších a nejluxusnějších lodí světa -   ALLURE  OF THE SEAS „ zvanou „ plovoucí město“  či „ mrakodrap na vodě“  
St.Maarten / Sv.Martin / Porto Rico / Haiti  + možnost prodloužení : okruh Floridou ( BUSem )
 
NÁŠ ZLATÝ TIP PRO ROK 2019 !!!
 
Termín :   9. 3. - 18. 3. 2019 = jen plavba, bez prodloužení     
                 3. 3. - 18. 3. 2019 = s prodloužením o okruh Floridou / BUSem /
Č.záj.:      KAR 0303
Cena :    52.300,- Kč + služby Pan´ Europ 1.200 Kč - / jen plavba bez prodloužení-vnitř.kajuta1/2 /
               22.990,- Kč + služby Pan´ Europ 1.100 Kč - / prodloužení - okruh Floridou /BUSem / - 2 - lůžk.p./ 
 
Program :
 
1.den :  Odlet z Prahy, přílet do Miami
Let z Prahy do Miami, transfer do hotelu, nocleh
2.den :  Vyplutí z Miami  v 16.30 hod.
Kolem poledne transfer do přístavu, nalodění, vyplutí v 16.30 hod.     
3.den :  na moři
Možnost využití nepřeberného množství a druhů zábavy na největší a nejluxusnější lodi světa.
4.den :  na moři
Možnost využití nepřeberného množství a druhů zábavy na největší a nejluxusnější lodi světa.
5.den : St.Maarten / Sv.Martin /  – Philipsburg / 8.00-17.00 /
Raritou tohoto ostrova je to, že je rozdělen mezi 2 země – jeho západní část patří Nizozemsku  s hlavním městem holandské části Philipsburgem , které je skutečným nákupním rájem  s velkým množstvím bezcelních obchodů a tržištěm, kde lze smlouvat. Druhá část ostrova patří Francii. Na první pohled Vás zaujmou kilometry nádherných pláží s výbornými restauracemi, nazývané také jako Francouzská riviéra Karibiku. Další raritou ostrova je letiště Princess Juliana, kde přistávací koridor letadel vede přímo nad těsně přilehlou pláží  Mahon , jež se téměř dotýká letištního plotu. Vydáme se na výlet z hlavního města holandské části ostrova Philipsburgu se zastávkou s krásným pohledem na zátoku Orient Bay a ostrov St.Barths do Marigotu, jež je hl. městem francouzské části. Po překonání hranice mezi jednotlivými částmi ostrova uvidíme, jak se mění dle polohy kultura a architektura ostrova. Projedeme kolem památníku Border Monument, který představuje předěl mezi dvěma části –francouzskou a holandskou. Po příjezdu do Marigotu bude volný čas na  občerstvení a nákupy a poté se již vydáme zpět do přístavu. / výlet v ceně / .
6.den : Porto Rico / San Juan / / 7.00 – 14.00 hod. /
Tento tropický ostrov s nádhernými bílými písečnými plážemi a azurovou vodou leží ve Velkých Antilách a je samosprávným státem volně přidruženým k USA. Bývalá španělská kolonie se po španělsko-americké válce r.1898 stala kolonií USA. Občané Portorika jsou zároveň občany USA,ale povýšení na 51.stát USA opakovaně odmítli,aby nemuseli platit daně. Vydáme se na výlet, při němž projedeme historickou částí hl.města Old San Juan,založeného r.1521.Uvidíme 2 památky, zapsané na seznam UNESCO – citadelu ze 16.stol. San Felipe del Morro ,jež chránila vjezd do zátoky San Juan Bay , a Castillo San Cristobal – největší pevnost, vybudovaná Španěly v Novém Světě. Uděláme krátký fotostop na vyvýšenině s krásným výhledem na staré město.   Dále projedeme kolem hřbitova Santa Maria Magdalena de Pazzis,kde spočinula řada významných portorických osobností, kolem budovy Casablanca,jež byla rezidencí  prvního guvernéra ostrova z r.1518, uvidíme kostel San José – nejstarší kostel v Americe z r.1532. Pokračujeme do kosmopolitní části Condado,jež je srdcem moderní části města s mnoha budovami ve stylu art deco, butiky mnoha slavných designerů, drahými restauracemi a luxusním hotelem Vanderbilt. Uděláme krátkou zastávku u ikonického parku „ Okno k moři „ a poté se již vydáme k největšímu obchodnímu komplexu ostrova – Americas Mall s více než 300 značkových obchodů a restaurací, kde bude cca. 1 hod.volno na nákupy.  /výlet v ceně / .
7.den : Haiti / Labadee / / 9.30 – 18.00 hod. /
Po připlutí do Labadee na Haiti se vydáme na hodinovou pěší prohlídku města, při které se seznámíme s jeho historií a kulturou, starou více než 500 let. Uvidíme to, co viděl K.Kolumbus a jeho muži při přistání v Novém Světě.  Prohlédneme si ruiny zvonice  Nellie´s a zázračnou „ Dračí skálu „ - divokou skalní formaci ,o kterou se tříští mořské vlny a kde můžete údajně slyšet zvuky oheň chrlícího draka. Poté se vrátíme na loď a můžete si užít volna v  soukromém resortu Royal Caribbean , jež nabízí nedotčené pláže, korálové útesy a laguny,zátoky,obklopené horami. Můžete zde relaxovat nebo využít řadu vodních sportů a ativit-vodní skútry, parasailing, aquapark, slavnou zip-line vedoucí do laguny,aj. 
8.den :  na moři
Možnost využití nepřeberného množství a druhů zábavy na největší a nejluxusnější lodi světa.
9.den :  Připlutí do Miami  v 6.15 hod. , transfer na letiště, odlet do Prahy
Snídaně na lodi, vylodění, prohlídka Miami, transfer na letiště, odlet do Prahy.
10.den : Přílet do Prahy
 
Možnost prodloužení : okruh Floridou BUSem
 
Tento okruh bude časově předcházet plavbě po Karibiku v termínu 3.3-10.3.19´    
 
Program okruhu :
 
3. 3.19´: odlet z Prahy, přílet do Miami
Odlet z Prahy do Miami s přestupem v Evropě, transfer do hotelu, ubytování, volno,nocleh jižně od  Miami  na trase do Key West.
4. 3.19´: Miami – Overseas Highway – Key West
Výpravná cesta po úžasné silnici Overseas Highway , vedoucí pásem ostrůvků Keys vzájemně propojených více než 50 mosty-přičemž nejdelší z nich měří úctyhodných 11 km.Keys nabízejí vše, co Američané milují a turisté obdivují : luxusní rezidence, víkendové chatrče, stovky hotelů ukrytých v pobřežní džungli, rybolov, azurově modré moře, pláže, jachty a také Státní park John Pennecamp Coral Reef s rozsáhlou kolonií živých korálů a možnostmi potápění a šnorchlování. Silnice končí v nejjižnějším bodu severoamerického kontinentu -  v městečku Key West, které dělí od kubánské Havany pouhých 130 km vodní plochy Atlantického oceánu.Toto živé místo s příchutí Karibiku proslavil uvolněný způsob života, skvělá kuchyně, elektrizující atmosféra nejen nočního života a také početná enkláva českých novodobých přistěhovalců. Navštívíme rovněž dům spisovatele Ernesta Hemingwaye,který zde napsal několik svých románů . Nocleh v Key West.
5.3.19´: Key West – nár.park Everglades – aligátoří farma – Naples
Dnes nás čeká cesta zpět na floridskou pevninu a návštěva aligátoří farmy u nár.parku Everglades.Do této unikátní přírodní rezervace , kde v neprostupných močálech mangrovových hájů , utajených jezírek a mělkých říček žijí stovky ptačích druhů, floridští panteři či kapustňáci, se pak za divokými aligátory vydáme na speciálním vznášedle. Také se podíváme na zajímavý chov aligátorů.Následuje přejezd podél hranice rezervace Everglades a cypřišových hájů do přímořského Naples u Mexického zálivu. Ubytování, volno, nocleh.
6.3.19´: Naples – Tampa Bay – St.Petersburg – Orlando
Z okouzlujícího Naples  se vydáme na severa přes ohromující most Sunshine Skyway vklouzneme do floridského letoviska St.Petersburg . V tomto velmi malebném městečku se vedle prvotřídních pláží nachází také jedinečná a znalci ceněná sbírka obrazů Salvadora Dalího / vstup fakultativně /. Po okružní  jízdě  Tampu-3.největší město Floridy –odjedeme do města zábavy malých i velkých – Orlanda, které s 25 mil. turistů ročně patří k nejvíce navštěvovaným místům USA. Po příjezdu ubytování, volno, nocleh v Orlandu.
7.3.19´: Orlando – město zábavy
Dnes se můžeme seznámit s některým z mnoha zábavních parků Orlanda- např. s obřím a prakticky nevyčerpatelným zdrojem zábavy Disney World nebo Universal Studios s neuvěřitelnými atrakcemi inspirovanými slavnými hollywoodskými filmy. Velmi dobrou volbu skýtá rovněž mořský svět Sea World s delfíny, lachtany a kosatkami, vystupujícími v působivých show / vstupy do tematických parků fakultativně /. Nocleh v Orlandu.
8.3.19´: NASA Center – Miami
Při návratu k Atlantickému oceánu navštívíme / fakultativně /Kennedyho vesmírné středisko na mysu Cape Canaveral s centrem vesmírného a kosmického programu kosmické agentury NASA. Při projížďce kosmodromu navštívíte gigantické hangáry, spatříte startovací rampu raketoplánů a případně  navštívíte unikátní expozici raketoplánu Atlantis,jež absolvoval 15 misí do vesmíru. Odpoledne následuje přesun do Miami a po ubytování volno a  nocleh.
9.3.2019 : Miami – prohlídka , odborný program, volno k odpočinku
Prohlídka města pláží s návštěvou nejznámějších čtvrtí Miami. Srdce města bije v legendární čtvrti Miami Beach nebo její elektrizující části South Beach s domy a hotely vystavěnými v nenucené m pastelově barevném stylu Art Deco v letech 1920 až 1930. To je to pravé místo s širokými plážemi , stovkami restaurací, kaváren, barů a noční zábavy. Zavítáme rovněž do Little Havana s odkazem kubánské emigrace ( v Miami žije téměř milion Kubánců ), moderní Coconut Grove, Coral Gables s luxusními domy ve španělském a italském stylu z 20.let minulého stol. Dle časových možností volno na pláži. Nocleh v Miami.
10.3.19´: transfer do přístavu v Miami, nalodění , vyplutí lodi v 16.30 hod.
10.3.-17.3.19´: viz. program plavby výše,
17.3.19´: připlutí do Miami , vylodění , transfer na letiště,  odlet do Prahy večer
18.3.19´: přílet do Prahy
 
Popis ALLURE OF THE  SEAS 4*+  = jedna  ze 3 největších  a nejluxusnějších lodí světa
 
Největší zajímavosti :
Ledová plocha, umělá surfařská vlna, lezecká stěna, lanovka, aréna pro vodní show- Aqua Theatre, restaurace pod širým nebem, bar Rising Tide Bar ( Stoupající příliv ) pohybující se mezi 3 palubami nahoru a dolů, Central Park s více než 12.000  rostlin a stromů, 7 tématických čtvrtí „ lodního města „ : čtvrť Central Park, Boardwalk , Royal Promenade, H2O Zone, Vitality at Sea and Fitness Center,  Adventure Ocean-dětský klub
 
Vybavení lodě :
20 tématicky zaměřených barů,klubů a  kaváren, promenáda s duty free, casino, galerie umění, divadelní a koncertní sál pro 1380 osob, knihovna, internetová kavárna, obchodní mall s butiky –např. Guess, Coach,aj, videohry, zábavní program a prostory pro děti, kolotoč,diskotéka, kino, kaple pro svatební obřady,  9 jamek minigolfu, golfový simulátor, běžecký ovál, solárium, kosmetický salón, kadeřnictví, lázně, volejbalové a basketbalové  hřiště, fitness s hodinami aerobiku, jógy, bazény, Zip Line, 12 vířivek, solárium , čistírna
 
Vybavení kajut :
WC/sprcha, šatník, TV/sat,  Per-Pay- View, telefon, mini bar, fén, 110/220 V
 
Stravování :
Plná penze vč.nealkoholických nápojů. K dispozici je 11 restaurací s různým zaměřením .
 
Technická data lodě :
Délka : 361 m  , šířka : 47 m 
Počet palub : 18
Posádka : 2.165 osob   Hosté : 5.400 osob
Počet kajut : 2.706
Rychlost : 22 uzlů
výtlak : 220.000  t
 
Cena zahrnuje :
 • leteckou přepravu Praha-Miami-Praha ( s přestupem v Evropě )
 • 1 x nocleh  v hotelu 3* v Miami bez snídaně
 • 7 x nocleh ve vnitřní 2-lůžkové kajutě lodi Allure of the Seas 4*+
 • plnou penzi během plavby
 • room service, portýrské služby při nalodění/vylodění a kajutového stewarda
 • animační program
 • sportovní a relaxační zařízení na lodi / bazény, fitness,atd. /
 • dětský a mládežnický klub
 • transfery
 • přístavní poplatky a letištní poplatky
 • výlety v průběhu plavby uvedené v textu
 • doprovod průvodce PAN´EUROP na lodi 
 • zákonné  pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje :
 • vstupní povolení ESTA do USA ( můžete si zajistit a uhradit sami - informace na www.amerika.cz   , oddíl „ Víza „ nebo zajistíme za Vás za poplatek 800,- Kč.
 • jiné fakultativní výlety neuvedené v textu
 • služby kadeřnického salonu, lázeňské služby – masáže,aj., kurzy s instruktorem
 • jiné služby
Povinné příplatky :
 • * Servisní poplatky na lodi : 93,- EUR ( splatné  na lodi z povinné kauce )
 • * Pojištění léčebných výloh v zahraničí + storno : (10x60,- ) = 600  + 890 Kč
Fakult.příplatky :
 • vnější kajuta s oknem  : 1.000,- Kč/os.
 • kajuta s balkonem :        5.000,- Kč/os.
 • příplatek za 1-lůžkovou vnitřní kajutu : v případě zájmu doplníme
Minimální počet osob : 20
 
Cena prodloužení – okruhu po Floridě zahrnuje :
 • 7 x ubytování v hotelích 3* (bez snídaně ) ve 2-lůžkových pokojích
 • dopravu autobusy či mikrobusy ( dle počtu účastníků )
 • vstupy do národních parků
 • služby českého průvodce
 • jízdu vznášedlem do močálů Národního parku Everglades
 • návštěvu aligátoři farmy
 • návštěvu domu spisovatele Ernesta Hemingwaye v Key West
Cena nezahrnuje :
 • fakultativní vstupy a výlety
 • stravování a spropitné
Povinné příplatky :
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí + storno  : (6 x 60 ) = 360  + 490,- Kč
Fakult.příplatky :
 • příplatek za 1-lůžkový pokoj při okruhu po Floridě : 13.000,- Kč
Min.počet osob : 10                
 
Pozn.  Zájezd organizován ve spolupráci s CK ESO Travel a.s.
 
POZOR !!  Udělení povolení pro vstup do USA je podmíněno vlastnictvím tzv. biometrického cestovního pasu,  platného min.6 měsíců po návratu !!!!