„ Zeměmi černého zlata “  Plavba luxusní lodí  MSC SPLENDIDA 5*  s výlety a plnou penzí v ceně
 
Trasa : SAE:  Dubaj - Abu Dhabi - Sir Bani - Yas I. - Bahrain - Qatar
 
Nadělte si dárek.
Utečte plískanicím a pojeďte za teplem, odpočinkem a luxusem na lodi a dech beroucí avantgardní  architekturou  v Dubaji ,  Abu Dhabi , Bahrajnu a Qataru.
 
Průměrná teplota v březnu : vzduch cca.26-28 °C, voda cca. 24°C
 
Termín :                 23.3.- 30.3.2019                                      
Číslo zájezdu :     SAE 2303
Cena : 
dospělý :
40.250,- Kč  / při min. 16 os. /+  výlety a služby  zajišťované PAN´EUROP     800,   - Kč
42.250,- Kč  / při min. 10 os. /+  výlety a služby  zajišťované PAN´EUROP     1.200,- Kč
děti a junioři  do 17 let / se 2 dospělými na kajutě /  :   na vyžádání
             
 
Program :
 
1.den:  Odlet z Prahy  do Dubaje / SAE / - nalodění, odplutí ve 23.00 hod.
Odlet z  Prahy  , večer přílet do Dubaje, transfer do přístavu a nalodění. Prohlídka lodi s průvodcem, informační schůzka o kulturním a sportovním vyžití na lodi a  výletech , pořádaných v jednotlivých místech zastávek,  osobní volno. Plná penze o několika chodech na lodi v různých restauracích dle Vašeho výběru je opravdovým gastronomickým zážitkem. Večer možnost  návštěvy lodního divadla – estrádní program nebo jiného kulturního či sportovního vyžití. Odplutí ve 23.00 hod.
2.den : Abu Dhabi / SAE  / 5.00 – 23.00 hod. /
Brzy ráno  připlutí do Abu Dhabi – hlavního města Spojených arabských emirátů. Pro svou avantgardní výstavbu v podobě mrakodrapů , úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „ Emirátským Chicagem  či Los Angeles„  Abu Dhabi je největším městem ze všech 7 emirátů a bylo prvním místem, kde se na pobřeží, přezdívaném v 18.stol. „ Pobřeží pirátů „  a kde vládl  starý kmenový pořádek , našla ropa. Černé zlato přineslo městu  neskutečné bohatství a pokrok. Po připlutí se vydáme na půldenní  prohlídku Abu Dhabi, při které uvidíme působivé nábřeží Corniche, poloostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Village, dominantu města – největší v SAE  a jednu z nejkrásnějších mešit na světě -  Sheik Zayed Mosque   a unikátní luxusní hotel Emirates Palace ( 5* ) . Podíváme se také na ostrov Yas Island , kde se nachází dráha Formule 1 a zábavní park  Ferrari World. / vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě / ( výlet zahrnut v ceně ) Návrat na loď a odpoledne volno k odpočinku na lodi nebo individuální volno ve městě.  V 23.00 hod. vyplutí. Nocleh na lodi.
3.den : Sir Bani Yas Island – SAE / 09.00 – 17.00 hod. /  
Připlujeme k přírodnímu ostrovu ve vzdálenosti cca. 170 km od Abu Dhabi. Ostrov je největší přírodní rezervací v SAE a díky péči a velkým investicím do ekologie se stal útočištěm více než 10.000 volně žijících zvířat, pocházejících z Arabského poloostrova nebo Afriky, kterým hrozilo vyhubení ,  a mnoha druhů zástupců flóry. Můžeme zde potkat žirafy, arabské Oryxy, gazely, žirafy, hyeny,gepardy. Rezervaci ,zaujímající více než polovinu ostrova , založil v r.1971 samotný zakladatel  SAE-  věhlasný šejk Zayed  Bin Al Nahyan. Vydáme se na výlet jeepy kolem ostrova ,dozvíme se  o historii původního osídlení území  SAE a celého Arabského poloostrova , a pak se již budeme věnovat fauně a flóře v rezervac i. ( výlet v ceně ) .  Koupání u nádherného moře a nekonečných  plážích ostrova . Plná penze na lodi. Odplutí v 17.00 hod.
4.den : na moři
Při celodenní plavbě se můžeme věnovat odpočinku a zábavě a využít k tomu bohaté vybavenosti lodi. V průběhu dne plná penze a nocleh  na lodi.
5.den : BAHRAJN  /  08.00  - 18:00 hod. /
Ráno v 8.00 hod. připlutí do Bahrajnu. Vydáme se na půldenní výlet ,jež nás zavede do hl.města Manama tohoto ostrovního státu. Navštívíme  jednu z největších mešit světa  Al-Fateh pro 7000 věřících a s unikátní skleněnou kupolí.Dále uvidíme Národní muzeum Bahrajnu, Bahrain World Trade Centre, přístav a finanční distrikt a supermoderní obchodní centra. Poté zamíříme do vesničky Janabiyah s farmou na chov velbloudů a tradiční tržiště zoco, jež připomíná  labyrint se spoustou obchůdků s látkami, kořením,oříšky, datlemi, léčivými bylinkami, suvenýry, řemeslnickými dílnami. / výlet v ceně /.  Po výletu návrat na loď nebo indiv.volno ve městě.
6.den : QATAR – Dauhá  / 08.00 – 18.00 hod. /  
Ráno v 8.00 připlutí do hl.města Kataru – Dauhá. Vydáme se autobusem na půldenní výlet,při kterém se seznámíme s historií i současností města. Uvidíme symbol města – „Perlu Kataru „ , supermoderní obchodní centrum Villagio v benátském stylu, moderní rezidenční čtvrti, jachetní přístav .Poté se zastavíme v historické části města s orientálním trhem-zoco , tvořeným  labyrintem úzkých uliček s řadou obchůdků se suvenýry, orientálními látkami a kořením , prodejem zvířat-dravci, papoušci, hlodavci,aj. Poté navštívíme Muzeum islámského umění  se sbírkami islámského umění z celého světa – staré rukopisy, keramika, výrobky ze slonoviny a drahých kamenů, aj. ( výlet v ceně ) . Po výletu návrat na loď nebo indiv.volno ve městě. Odplutí v 18.00 hod.
7.den : Dubaj / SAE  / připlutí v 9.00 hod.  / - celodenní kotvení v Dubaji , nocleh na lodi
Ráno v 9.00 hod. připlutí na celý den do Dubaje – druhého největšího emirátu  v SAE a  stejnojmenného hlavního města tohoto emirátu a zároveň centra celého Perského zálivu. Dubaj je synonymem bohatství, obchodu, turistiky, golfu, nákupů a mnoha světových nej.  Budete okouzleni kombinací úžasné avantgardní architektury, krásných pláží, výborných služeb, golfových hřišť a nekonečných nákupních možností v luxusních nákupních centrech. Absolvujeme okružní jízdu od  dubajského zálivu Creek , který rozděluje Dubaj na 2 části . Zastavíme se na tradičním trhu s kořením  a látkami ve starém městě a na nezapomenutelném trhu se zlatem . Dále projedeme rezidenční  a turistickou čtvrtí Jumeirah  s oblíbenou pláží Jumeirah Beach , mešitou Jumeirah Mosque,  uděláme foto-stop na pláži , odkud si prohlédneme  jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel
Burj Al Arab  / zvaný  „ Plachetnice „ , kategorie 7* / . Následuje jeden z megaprojektů Dubaje – tzv. Palmový ostrov / Palm Island / s luxusním hotelem Atlantis a rozsáhlé nákupní centrum Emirates   Mall, kde můžete poobědvat, nakupovat nebo si prohlédnout proslulou lyžařskou halu.  Okružní jízda dále pokračuje  po ulici Sheikh Zayed s jedním mrakodrapem vedle druhého.  ( výlet v ceně ).
8.den : Dubaj – vylodění, pokrač. prohlídky Dubaje,  transfer na letiště  a odlet do  Prahy
Ráno po snídani vylodění a pokračování prohlídky Dubaje autobusem. V rámci této prohlídky navštívíme Dubai Marine – novou moderní čtvrť s avantgardní architekturou , další zastávkou bude obrovské obchodní centrum Dubai Mall s překrásnou zpívající a tančící fontánou pod nejvyšším mrakodrapem  světa – tzv. věží Burj Khalifa.  ( výlet v ceně ) . V Dubai Mall bude volno na nákupy, občerstvení a fakultativně si můžete vyjet na vyhlídkovou terasu  Burj Khalify –nejvyšší budovy světa  ve 124. patře.
Odpoledne transfer na letiště a večer odlet do Prahy.
 
Základní cena zahrnuje :
 
 • *7x  nocleh  ve 2-lůžkové  vnitřní kajutě s příslušenstvím,TV, rádiem, klimatizací, trezorem, minibarem , fénem,  
 •    WIFI za  poplatek
 • * leteckou  dopravu  Praha-Dubai-Praha  vč. letištních poplatků    
 • * transfery letiště – přístav – letiště
 • * přístavní poplatky  a plavbu dle popisu trasy
 • * portýrské služby při nalodění a vylodění (o Vaše zavazadla se postará lodní personál)  
 • * každodenní úklid kajuty,výměna ručníků
 • * plnou penzi ( snídaně , obědy, svačinky, večeře (  v samoobslužné restauraci  se stravou formou bufetu jsou v ceně zahrnuty i nealk.nápoje z nápojových automatů, voda, led, čaj a káva, v restauracích s obsluhou nápoje v ceně nejsou - doporučujeme zakoupení tzv.nápojových balíčků zvýhodněných oproti cenám na lodi předem v CK,poněvadž na palubu je přísně zakázáno donášení nápojů včetně vody z pevniny, týká se i obsahu kufrů či příručních zavazadel v den nalodění ) - možnost diety – nutno požádat při rezervaci plavby  
 • * během plavby kapitánský galavečer  se slavnostním menu – pro tento účel vyžadován společenský oděv  
 • * každodenní zábavné estrádní a varietní  programy v divadle a animační večery pro děti a dospělé
 • * každodenní živá hudba v několika barech, diskotéky, hry, soutěže
 • * fitness centrum, bazény, vířivky, další sport.aktivity
 • * českého technického delegáta na palubě lodi, který je klientům nápomocen nejen na lodi, ale i při výletech a v přístavech a  při letecké přepravě z / do ČR
 • * pojištění CK proti úpadku
 • * 2  výlety  Dubai City Tour
 • * půldenní výlet Abu Dhabi City Tour
 • * výlet-safari  džípy  na ostrově Sir Bani Yas Island
 • * půldenní výlet v Bahrajnu a Qataru
 
Cena nezahrnuje :
 • *nadstandardní služby na lodi ( kadeřnictví, masáže, saunu, kosmetiku,apod. )
 • *další výlety nejmenované v itineráři a pořádané lodní společností
 • * osobní výdaje na lodi / alkohol.nápoje, casino,duty-free shopy, foto služby, apod. /
 • * telefon a internet / cena je 0,4 EUR /min satelitní spojení
 
Povinné příplatky :
 • *servisní taxa lodní společnosti 70 EUR/os. = dospělý  ( splatná na lodi z povinné kauce  )
 • * pojištění zdravotních výloh v zahraničí a storna (do 50.000 Kč ) : (8 dnů x 60) = 480 Kč + 490 Kč
 • * bakšišné pro místní řidiče a průvodce : 1+1 USD/os./den
 
Fakult.příplatky :
 • *příplatek za venkovní kajutu 1/2  s oknem :            4.000,- Kč/os.
 • *příplatek za  venkovní kajutu 1/2 s balkonem :       7.500,-  Kč/os.
 • * fakultativní výjezd v Dubaji na vyhlídkovou terasu věže Burj Khalifa ve 124.patře :  1.300,- Kč
                                                                                                                            
Min. počet účastníků plavby  :   10 os.                 
 
Pozn. : Zájezd pořádán ve spolupráci s CK ESO Travel.
 
POPIS LODI MSC SPLENDIDA *****
Luxusní 5* loď z flotily MSC s vkusným interiérem a bohatým všestranným vybavením, jež uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Příď horní paluby lodi je vybavena zatahovací střechou ,která umožní klientům příjemný odpočinek a koupání v bazénech i za nepříznivého počasí.
Pro využití volného času nabízí loď bohatou nabídku sportovních zařízení, kulturního vyžití, řadu barů, kaváren
restaurací, obchodů.
 
Vnitřní kajuty:
 • vnitřní kajuta bez okna (16 m2) WC/sprcha, TV/SAT,rádio,  klimatizace, telefon, připojení k internetu (nutný vl. PC, za poplatek), mini bar, fén, trezor, velká manželská postel, která jde změnit na 2 oddělené postele vždy  pro jednu osob
Vnější kajuty:
 • kajuta s oknem (výhled na moře, 17 -20 m2), WC/sprcha, TV/SAT, rádio, klimatizace, telefon, připojení k internetu (nutný vl. PC, za poplatek), mini bar, fén, trezor, velká manželská postel, která jde změnit na 2 oddělené postele vždy  pro jednu osobu
Balkónové kajuty:
 • kajuta s balkonem (výhled na moře, 22 – 26 m2), WC/sprcha, TV/SAT, rádio, klimatizace, telefon, připojení k internetu (nutný vl. PC, za poplatek), mini bar, trezor, fén, velká manželská postel, která jde změnit na 2 oddělené postele vždy  pro jednu osobu
RESTAURACE, BARY
 
La Regia  Restaurant– hlavní restaurace s obsluhou/snídaně,obědy,večeře, nápoje nejsou zahrnuty v ceně /
Vila Verde  Restaurant – samoobslužná bufetová panoramatická restaurace , kde se podávají snídaně,obědy, večeře a lehké občerstvení , káva a čaj jsou v této restauraci u snídaní zdarma
Santa Fe Tex Mex  – a la carte, za poplatek , mexická restaurace
L´Olivo Mediterranean Restaurant – a la carte, za poplatek, restaurace se středomořskou kuchyní
Bora Bora a Pago Pago – pizzerie a kavárna , buffet
L´Espresso – kavárna
La Piazzetta– náměstíčko s cukrárnou
Bary– 12 barů, klubů a salónků, např. L´Aperitivo Bar, Splendida – hl.bar, La Prua – piano bar, L´Enoteca – bar s výběrem vín, The Cigar Lounge – bar pro kuřáky doutníků, The Aft Lounge – bar s živou hudbou a show, Lounge Italia, The Purple – jazz bar, Sports Bar , Movida Bar – bar u bazénu, Tartaruga Bar – bar u aquaparku,  Bar del Riccio – bar u aquaparku s výběrem zmrzlin
Pokojový servis : bezplatný 24 hodinový pokojový servis zahrnující studený lehký snack
 
ZÁBAVA
 • Divadlo The Strand  
 • * knihovna
 • * Royal Palm Casino  
 • *  MSC Arena –venkovní kino
 • * 4D kino
 • * Centrum virtuální reality
 • * internet point
 • * nákupní pasáž s obchody - duty free obchody 
 • * knihovna 
 • * Club 33 - diskotéka  
 • * Poker Room- karetní salonek
 • * kaple
 • * fotogalerie a galerie umění
 • * dětský klub a dětské hřiště
 • * dětské disco
 • * konferenční místnosti
 
SPORT & WELLNESS :
 • lázně Aurea Spa: s širokou nabídkou procedur-masáže, solárium, jóga, turecké lázně, termální koupel  (za popl. )  
 • * Fitness centrum
 • * Salon krásy
 • *  relaxační zóna
 • * jacuzzi
 • * 5 bazénů
 • Aquapark
 • * dětský, tobogán  
 • * 4 jacuzzi 
 • * venkovní běžecká dráha
 • * tenis
 • * squash
 • * hřiště na basketbal
 • * shuffleboard 
 
TECHNICKÉ PARAMETRY LODI :
 • Délka lodi :                       333 m
 • Šířka lodi :                          38 m
 • Posádka :                         1.332 osob
 • Kapacita cestujících :     3.274  osob
 • Počet palub :                   18
 • Rychlost v uzlech :         23