ITÁLIE - KALÁBRIE
Úžasné sněhobílé písčité pláže a neporušená příroda
 
Odlet z Prahy nebo Brna
Komfortní hotel Villagio Borgo Ulivi  4* / Light All Inclusive /
 
Termín :     9. 6. - 16. 6. 2020   / 7 nocí / 8 dnů  /
Č.záj.:        KAL
Cena :       dospělý : 23.990,- Kč     
 
Všechny výlety včetně vstupů do památek a výkladu v češtině v ceně !
 
Kalábrie
Kalábrie patří k výjimečným krajům Itálie hlavně pro svou panenskou, nedotčenou přírodu.  Tento nejjižnější výběžek Apeninského poloostrova je z obou stran omýván nádherným mořem Z východu Iónským a ze západu Tyrhénským.  A jen Messinskou úžinou je oddělen od Sicílie a Liparských ostrovů. Kalábrie patří sice k nejchudším regionům v Evropě, proto minimální přítomnost průmyslu zaručuje smaragdově průzračnou mořskou vodu, která se řadí k nejčistším ve Středomoří. Jsou zde výborné podmínky pro milovníky koupání, potápění i slunění na bílých písečných plážích. Najdeme tu i mnohé památky a pitoreskní městečka s nádherným pobřežím. Nelze opomenout ani vynikající kalabrijskou kuchyni , která též přitahuje mnohé návštěvníky. Návštěvníci této nejjižnější části Itálie jsou většinou ohromeni její krásou a často se sem vracejí. U tohoto zájezdu se vydáme na Iónské pobřeží Kalábrie do letoviska Sellia Marina. Jedná se o menší přímořské letovisko, které leží na úpatí Národního parku pohoří Silav zálivu Squillace u Iónského moře, asi 20 km od města Catanzaro . Jedná se o vyhlášené turistické centrum , a to především díky 20 km dlouhým plážím s bílým pískem, lemovanými piniovými a eukalyptovými háji. Převažují zde velmi dobře vybavená prázdninová střediska, nenajdete tu žádné výškové budovy, které by narušovaly krajinu. Je to oblast s dosud neporušenou přírodou a nádhernými výhledy na otevřené moře. V městečku Sellia Marina najdeme kavárny, restaurace, bary, diskotéky i amfiteátr, kde se v létě konají nejrůznější představení.
Celou krajinu pokrývají olivové háje a oblast je známá produkcí olivového oleje. Zdejší kalábrijská kuchyně je vyhlášená i svými jídly s hřiby z pohoří Sila i specialitami z mořských plodů a ryb. Výborné jsou i místní  saláty a sýry. Pláž letoviska patří k jedněm z nejlepších na Iónském pobřeží Kalábrie a  byla v r.2018 oceněna Modrou vlajkou za čistotu pláže i vody. Podél pláže byla vybudována nová promenáda zdobená mozaikami , s příjemnými posezeními, restauracemi, kavárnami, pizzeriemi a krásnými výhledy na moře.
 
V  době pobytu budou organizovány následující výlety / zahrnuté v ceně vč.uvedených  vstupů /v doprovodu česky/slovensky hovořícího delegáta/ .
 
1/ celodenní výlet na Liparské ostrovy
Celodenní výlet na atraktivní Liparské ostrovy . Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na Liparské souostroví, tvořené třemi sopečnými ostrovy-  Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku  nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari ,ůposedět v malebných hospůdkách nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů.  Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijeme si i koupání . K večeru návrat lodí zpět do přístavu  a odjezd do hotelu.
 
2/ půldenní výlet Capo Colonna a Crotone
Polodenní výlet na nejvýchodnější výběžek Kalábrie, na mys Capo Colonna, pojmenovaný podle jediného zachovaného sloupu z chrámu bohyně Héry, posvátného místa starověkého Řecka. Velice působivý je i blízký kostel středověkého původu Madony z Capo Colonna, tyčící se na útesu vysoko nad mořem. Poté přejedeme do města Crotone, významného starořeckého centra a působiště Pythagora,který zde založil svou slavnou školu.  Prohlídka starobylého centra , volno k posezení, nákupům nebo k návštěvě krásného starořeckého muzea.
 
Hotel  VILLAGGIO  BORGO  ULIVI  4 *
Resort Borgo degli Ulivi  se nachází v klidném prostředí, cca. 2 km od městečka Sellia Marina . Vybavení resortu je ovlivněno uměním Feng shui  a jeho součástí je i kvalitní centrum jógy. Rozsáhlý areál leží uprostřed olivových hájů přímo u dlouhé a široké písečné pláže ,která není přeplněná ani v nejvyšší sezóně, což zajišťuje velmi příjemný a klidný pobyt.  Pro hosty resortu je poskytován zdarma hotelový plážový servis  ( slunečník a dvě plážová křesla ). Ubytovací část dělí od pláže jen piniový háj.
 
Vybavení hotelu:
V areálu je velký bazén pro dospělé i pro děti, vířivka, u bazénu slunečníky a lehátka , wellness se saunou a tureckou lázní. Dále je zde restaurace, bar  i vlastní pizzerie. Na ploše 25 000 km2 je k dispozici bohaté sportovní vyžití ( tenis, fotba, volejbal, stolní tenis, lukostřelba ), možnost půjčení kol.  V ceně je zahrnuta hodinová lekce jógy každý den pobytu. Jsou zajišťovány animační programy  a miniklub pro děti. WI-FI u recepce zdarma.
 
Vybavení pokojů:
Ubytování je zajištěno v jednopatrových budovách v hotelových pokojích pro 2-3 osoby.
Všechny pokoje jsou vybaveny v čistém a jednoduchém stylu a plně vybaveny . Mají klimatizaci, lediničku, TV, trezor ( vše v ceně ) , vlastní sociální zařízení.
 
Stravování :
Stravování je zajištěno v režimu Light All Inclusive :snídaně , formou bufetu, obědy a večeře – skládají se z 2-3 prvních chodů ( těstoviny, rýže, polévka ) , 2-3 hlavních jídel ( maso, ryba ) , bohatého zeleninového a přílohového bufetu, desertů nebo ovoce.
K obědu i večeři jsou v ceně i nápoje – voda a ¼ l vína na osobu. V rámci pobytu Light All Inclusive je poskytován zdarma plážový servis , 1 hodiny jógy denněse zkušenými lektory, tenisové kurty i hřiště na fotbal či volejbal. Možnost objednat pizzu z místní pizzerie.
 
Pláž :
Krásná , prostorná , nepřeplněná písečná pláž  s pozvolným vstupem do moře  je vzdálena 50 m .
Resort se  nachází  v ideálním prostředí pro relax a odpočinek. Plážový servis je zdarma – slunečník a dvě plážová křesla.
 
Cena zahrnuje :
 • * leteckou přepravu Praha resp.Brno – Lamezia Terme a zpět  vč. všech tax a poplatků
 • * transfery letiště-hotel - letiště 
 • * 7 x nocleh  v hotelu 4* / 2-lůžkové pokoje /
 • * 7 x Light All Inclusive   vč. vody a ¼ l vína k obědu a večeři,
 • * 1 celodenní  výlet – Liparské ostrovy a 1 půldenní výlet Capo Colonna a Crotone  dle popisu výše s českým delegátem a včetně uvedených vstupů    
 • * průvodce PAN´ EUROP   
 • * delegát CK Emma Agency  
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 
Povinné příplatky :
 • * komplexní pojištění ERW pojišťovny  léč.výloh vč.pojištění storna  : 490,- Kč
 • * pobytová taxa dle vyhlášky místních úřadů  :  cca. 14,- EUR /os. – splatná na místě v hotovosti v EUR.
 
Fakult.příplatky :
 • * příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 1.200,- Kč
 
Poznámka : Zájezd organizován ve spolupráci s CK Emma Agency                  
 
Min.počet osob : 15