ŠPANĚLSKO - Andalusie - Costa del Sol
Dvě země  v 1 zájezdu - ŠPANĚLSKO - GIBRALTAR
 
Pobytově-poznávací zájezd - Komfortní hotel Fuengirola Park 4*/polopenze + víno a voda /
 
Termín :    9. - 16. 9. 2019   / 7 nocí / 8 dnů  /
Č.záj.:       ESP 0909
Cena :      dospělý : 23.990,- Kč   
( z toho výlety vč. vstupů a služeb průvodce PAN´EUROP = 6.485,- Kč  )
Všechny výlety včetně vstupů do památek a výkladu v češtině v ceně !!
 
Costa del Sol - „ Pobřeží slunce „
Oblíbená Costa del Sol – „ Pobřeží slunce  „  se nachází na samém jihu Španělska v oblíbené Andalusii na pobřeží Středozemního moře.  Andalusie je lemována horami  a typické jsou pro ni horské tzv. „ bílé vesničky „ . Andalusie oplývá řadou historických památek z doby 700-leté vlády Maurů, ale také z doby vlády tzv. Katolických králů – Isabely Kastilské a Ferdinanda  Aragonského, kteří Španělsko od Maurů osvobodili. Snad nejvýznamnější maurskou památkou  je bývalé sídlo maurských králů – světoznámá Alhambra obklopená kouzelnými zahradami  El Generalife  v Granadě. Andalusie je východiskem též pro návštěvu  britské enklávy - Gibraltaru , nebo atraktivnímu Tangeru – největšímu městu na severu Maroka. Zájezdy se odtud pořádají také do Cordoby nebo Sevilly s řadou památek z doby vlády Maurů. Andalusie je rovněž eldorádem pro gurmány. Místní kuchyně je směsicí různých vlivů – španělských , francouzských, portugalských a maurských. K Andaluské kuchyni neodmyslitelně patří olivy, nepřeberné množství salátů  s  olivovým olejem, slavná paella nebo osvěžující studená polévka gazpacho, proslulé jednohubky tapas, slavná šunka jamón serrano , pestrá nabídka ryb,  mořských plodů  a ovoce. Typické jsou dlouhé písčité pláže  podél Středozemního moře , jehož voda je i v nejparnějším létě ochlazována proudy, mířícími přes Gibraltarský průliv z Atlantiku. Costa del Sol  je pro řadu výstavných soukromých kondominií s luxusními apartmány, vilami, četnými golfovými hřišti a další infrastrukturou  též  útočištěm milionářů. Ti se často setkávají v mondénním jachetním přístavu Puerto Banus v Marbelle. Společně s místní přírodou , kulturou  a historií sahající do období Kartaginců , Římanů , Arabů  a vynikající středomořskou kuchyní láká Costa del Sol každoročně stále více a více návštěvníků z celé Evropy.
 
V době pobytu budou organizovány následující výlety /     zahrnuté v ceně vč.uvedených  vstupů / :
 
1/ celodenní výlet do Granady
Při tomto nezapomenutelném výletu navštívíme proslulou Alhambru,  tyčící se na vyvýšenině nad městem  – sídlo maurských a později i Katolických králů, jež je nejtypičtější a nejkrásnější maurskou památkou v Andalusii . Projdeme se rovněž nádhernými zahradami El Generalife, které toto královské  sídlo obklopují. Poté přejedeme autobusem do centra města , kde se projdeme  kolem katedrály a Královské kaple s ostatky Katolických králů / vstupy fakultativně / , uvidíme památník, věnovaný  Kryštofovi Kolumbovi a královně Isabele Kastilské, jež financovala Kolumbovy objevitelské výpravy , při nichž objevil Ameriku. Poté bude volno v historickém centru s typickými úzkými středověkými uličkami s řadou obchůdků.
2/ Gibraltar
Během tohoto celodenního výletu navštívíme  britskou výspu na španělském území - slavný a zajímavý Gibraltar.
Čeká nás  cesta zajímavým pobřežím k Gibraltaru, na který se dostaneme z pobřeží po šíji a přitom musíme přejet přistávací letištní dráhu.  Na Gibraltaru si přestoupíme do místního minibusu,kterým absolvujeme okružní jízdu  britskou enklávou, vyšplháme na horu,jež vlastně Gibraltar tvoří , navštívíme jeskyni San Miguel ,v jejíž blízkosti se nachází opičí rezervace –jediné místo v Evropě, kde volně žijí opice, z Punta Europa , které je nejjižnějším místem Evropy, si můžeme za dobré viditelnosti vyfotit pobřeží Maroka  a zbyde nám volný čas na nákupy nebo procházku v centru městečka .
 
POZOR ! Pro návštěvu Gibraltaru  se vyžaduje cest. pas, platný min. 6 měsíců po návratu.
 
3/ půldenní výlet do Málagy nebo jiné zajímavé  lokality této oblasti
 
Hotel FUENGIROLA PARK    4* / letovisko Fuengirola/
Tento  kvalitní 4* hotel se nachází v klidnější části letoviska Fuengirola  a je obklopen pečlivě udržovanou zahradou. . Nákupní možnosti a několik restaurací, barů se nachází cca. 500 m od hotelu. Nedaleko hotelu se táhne podél moře promenáda. Hotel se nachází kousek / cca. 150 m / od  krásné dlouhé písečné pláže, na kterou se dostanete přes místní komunikaci , popř.lze využít hotelový podchod. 
 
Vybavení hotelu:
Vstupní hala s  recepcí, hlavní restaurace, bar, snack bar, kavárna, herna, možnost připojení k Wi-fi  ( za poplatek  ) , půjčovna kol,  venkovní bazén ( lehátka a slunečníky zdarma,  na pláži za poplatek)  , vyhřívaný vnitřní bazén, spa - centrum za poplatek.  
 
Vybavení pokojů:
Koupelna/WC, fén,  klimatizace, satelitní TV, telefon, trezor ( za poplatek ) , balkon nebo terasa.
 
Cena zahrnuje :
 • * leteckou přepravu Praha - Málaga - Praha / vč. všech tax a poplatků
 • * transfery letiště-hotel- letiště 
 • * 7 x nocleh v hotelu 4* / 2-lůžkové pokoje /
 • * 7 x polopenzi formou švédských stolů  vč. 0,35 l vody a 0,2 l vína k večeři,
 • * 2 celodenní  výlety – Granada a Gibraltar  dle popisu výše s českým  odb.průvodcem  a včetně uvedených vstupů  
 • * půldenní výlet, který může být spojen s transferem na/z letiště 
 • * průvodce PAN´EUROP 
 • * delegát Quality Tours
 • * zákonné pojištění CK proti úpadku
 
Povinné příplatky :
 • * pojištění léč.výloh vč.pojištění storna  : 490,- Kč                           
 
Fakult.příplatky :
 • * příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 3.300,- Kč
 • * příplatek za plnou penzi : zjistíme na vyžádání  
                              
Pozn. Zájezd organizován ve spolupráci s CK Quality Tours.                 
Min.počet osob : 15