M A D E I R A  „ Ostrov věčného jara a kouzelné květeny „ 
 
V ceně veškeré výlety !!!
 
Komfortní 4* hotel s polopenzí FOUR VIEWS OASIS 4* / Canico /
 
Termín :        17. 5. - 24. 5. 2019                                  
Č.zájezdu:    MAD 1705
Cena :           28.990,- Kč  
                        
 
Ostrov Madeira je vzdálen 545 km od břehů Afriky a 978 km od Portugalska, pod jehož správu spadá. Hl.městem ostrova je Funchal se 120.000 obyvateli.
Příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro pobyty v průběhu celého roku. Rtuť teploměru dosahuje v zimě 20°C , v létě je průměrná teplota cca. 24°C. Teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě. Navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud. Na Madeiře se vyskytuje unikátní flóra, na 700 druhů květin, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu.Nikde jinde neuvidíte v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnólie, azalky, exotické strelicie či protey, draceny, z nichž některé druhy jsou staré až 2000 let.
Madeira je zkrátka rájem pro milovníky přírody, květin a hor a vyznavače turistiky.
Při výletech,které jsme pro Vás připravili, Vás nadchnou nádherné scenérie hor ve vnitrozemí. Z nejvyšších vrcholů ostrova PicoRuivo a Pico do Arieiro se otevírají nezapomenutelné výhledy na krajinu. Milovníci turistiky mohou  absolvovat kratší či delší túry podél tzv. levád = systém zavlažovacích kanálů, které protkávají celý ostrov. Ani vyznavači golfu nepřijdou zkrátka, protože ostrov má 2 golfová hřiště : Santo da Serra je umístěno v lese, téměř 700 m nad mořem a pravidelně hostí významné evropské turnaje.
Druhé hřiště se nachází pouhých 15 min. od hl.města Funchalu. Pro milovníky historie a památek je jako stvořené hl.město Funchal. Malebné přístavní město má krásnou pobřežní promenádu, historické centrum s mnoha parky a zahradami, katedrálou a několika muzei.. V úzkých dlážděných uličkách jsou staré kamenné domy s typickými balkony, zatímco po úbočích hor sopečného původu , obklopujících město ve formě amfiteátru  a chránících Funchal před sev. větry , šplhají honosné sněhobílé vily. A samozřejmě nesmíme zapomenout na úžasně opojné víno Madeira, které můžeme okusit v každé restauraci nebo se zúčastnit degustace v některém z typických sklepů.
 
Program zájezdu
 
1/ Prohlídka hl. města Funchal + Monte
Polodenní prohlídka města Funchal s jeho hlavními pamětihodnostmi, s česky hovořícím průvodcem, návštěvou tržnice ( ryby,květiny,ovoce,zelenina, suvenýry z proutí aj. ) a manufaktury na výrobu krajek a  výjezdem  na horu Monte, tyčící se nad městem a nabízející fantastické výhledy na město, prohlídka kostela Panny Marie z Monte.
2/ Západní okruh Madeirou
Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa západní části ostrova. Nejdříve na jihu městečko Cámara de Lobos, poté jeden z nejvyšších evropských útesů Cabo Girao a městečko Ribeira Brava.Na severní straně ostrova ze Sao Vicente pojedeme podél staré útesovité silnice do Porto Moniz s jeho lávovými jezírky, kde můžete poobědvat nebo se okoupat . Středem ostrova dojedeme na vyhlídku do údolí nabacal, známého svými levádami.Přes plošinu Paúl da Serra (1500 m ) se vydáme zpět jižním směrem na horské sedlo Encumeada (1008 m ) , pod nímž nás čeká oblast  třetihorního vavřínového lesa a poté již budeme sjíždět zpět .
3/ Východní okruh Madeirou
První zastávka bude na krásné vyhlídce Terreiro da Luta  nebo Camacha, odkud vyjedeme na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1818 m ) , sjedeme do Ribeiro Frio ( přírodní park se sádkami pstruhů a projdeme se na vyhlídku Balcoes. Další zastávka s možností oběda bude v Santaně s typickými trojúhelníkovými domečky a odtud budeme pokračovat na jihovýchod přes vyhlídku Portela ( 670 m ) až na nejvýchodnější cíp ostrova P.de Sao Lorenzo. Nakonec si dáme volno na kávu či nákupy v přímořském městečku Machico.
 
Hotel Four Views Oasis 4*
Hotel se nachází v obci Canico do Baixo, kdysi malé vesničce, kde si převážně zámožní cizinci pořídili v posledních desetiletích svá honosná sídla, na která utíkají z celé Evropy v době, kdy tam vládne krutá zima, ale i v létě tráví své dovolené. Během několika let se tak z malé rybářské vesničkystalo rezidenční centrum plné výstavných vil a kvalitních hotelů. Vesnička se nachází 12 km východně od hl.města Funchal. Jedná se o druhé největší turistické centrum na ostrově. Mezi Canico a Funchalem funguje velmi dobře organizovaná hromadná autobusová doprava , zastávka BUSu se nachází přímo před hotelem. Kromě hromadné dopravy lze využít hotelový schuttle- BUS, který je hostům k dispozici zdarma několikrát denně v obou směrech a zaveze Vás do centra Funchalu.
 
Poloha hotelu
Tento komfortní, velmi oblíbený hotel se nachází přímo u moře nedaleko oblázkové pláže Reis Magos a pouhých 12 km od hl.města Funchalu. Má ideální polohu mezi dvěma golfovými hřišti. Před hotelem vede hezky upravená pěší promenáda,jež lemuje mořské pobřeží a nabízí vycházky s nezapomenutelnými výhledy na oceán  a divoké skalnaté pobřežím sopečného původu , porostlé stovkami druhů pro nás exotických rostlin.
 
Vybavení hotelu
Hotel má celkem 224 pokojů, vstupní atriovou halu s recepcí a obchodem se suvenýry.Dále má 3 restaurace, vnitřní vyhřívaný bazén, fitness centrum, spa s masážemi a saunou, dětské hřiště, vyhřívaný venkovní bazén se slanou mořskou vodou a jacuzzi, dětský bazén, sprchy a bar u bazénu, 3 konferenční místnosti a knihovnu s internetem zdarma.. Několikrát týdně je v baru v lobby pořádán animační program nebo hraje živá hudba k tanci. Přímo před hotelem je zastávka autobusové hromadné dopravy do Funchalu  a kromě neděle hotel poskytuje hostům několikrát denně zdarma shuttle-bus do centra Funchalu a zpět.
 
Vybavení pokojů
Pokoje jsou vybaveny v minimalistickém stylu, jsou prostorné, světlé, většina pokojů má přímý nebo boční výhled na moře. Všechny pokoje mají balkon se zahradním nábytkem k posezení,  koupelnu s vanou nebo sprchovacím koutem, WC a  vysoušečem vlasů, klimatizaci a topení, telefon s přímou volbou, televizi se SAT-příjmem, rádio, minibar a trezor.
 
Stravování
Pro naše turisty je sjednána polopenze – tj. snídaně a večeře formou bohatého bufetu
/ nápoje kromě snídaní  nejsou zahrnuty v ceně, platí si každý sám /.
 
Naše hodnocení
Pokud  toužíte po klidu a odpočinku  v těsné blízkosti šumění vln Atlantického oceánu, přitom jen pár km od rušného hl.města Funchalu, máte rádi své pohodlí, komfort a kvalitní služby, pak je tento hotel pravou volbou  pro Vás.  
 
Cena zahrnuje :
  • leteckou přepravu Praha-Funchal-Praha vč. všech poplatků
  • transfery letiště-hotel.letiště
  • 7x nocleh v hotelu / 2-lůžkové pokoje  s bočním výhledem  na moře /
  • 7x polopenzi
  • 3 výlety s českým průvodcem / viz popis výše / -případné obědy v průběhu výletů fakultativně
  • delegáta v češtině
  • zákonné pojištění CK proti úpadku
Povinné příplatky :
  • pojištění léčebných výloh a storna (do výše 30.000 Kč ) : (40 x 8 dnů ) = 320  Kč  +  235,- Kč
  • odborný program : 2.500,- Kč
  • ekologická daň : 1,-EUR/os./den : splatné na recepci hotelu po příjezdu  /  nad 18 let věku  /
Fakult.příplatky :
 
* příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 7.900,- Kč
Pozn. Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Snail Travel.      
     
Min.počet osob : 20